TEPOVANIE A HĹBKOVÉ ČISTENIE

Tepovanie realizuje za pomoci výkonných extraktorov a účinných čistiacich prostriedkov , ktoré vyčistia koberce až do hĺbky vlákien.

Tepovanie je vhodné hlavne z hľadiska zabránenia výskytu rôznych druhov alergií.

Zabezpečíme Vám čisté a zdravé prostredie pre Váš život.

Tepovaním je možné vyčistiť všetky typy kobercov, sedačiek a stoličiek.

Zabezpečujeme:

– Hĺbkové čistenie

– Tepovanie kobercov (bežný vlas, vysoký vlas)

– Ekologické tepovanie bez použitia chémie vyvíjačom 170 °pary

– Tepovanie sedačiek, stoličiek, matracov

Postup pri tepovaní:

• Povrch najskôr povysávame a zbavíme ho hrubých nečistôt a prachu.

• Pri silnejšom znečistení nanesieme na čistený povrch čistiaci prostriedok, ktorý necháme pôsobiť.

• Pri samotnom tepovaní dochádza k tzv. praniu pod tlakom tepovanej plochy spojenej s následným odsávaním. Čistiacu kvapalinu pod tlakom vstrekujeme hlboko do koberca a spoločne s rozpustenými nečistotami opätovne odsávame.

• V konečnej fáze čistený povrch premývame čistou vodou, čím zabezpečíme odstránenie zvyškov čistiaceho prostriedku a odsajeme. Tak dokonale odstránime mastnotu, špiny a pachy. Tepované miesto má nízku zbytkovú vlhkosť 3,5 %. Tepované miesto zostáva po vyčistení vlhké s nízkou zbytkovou povrchovou vlhkosťou.

Doba úplného vyschnutia je závislá od viacerých faktorov – od typu koberca, dĺžky jeho vlasu, teploty miestnosti a okolitej vlhkosti. Bežný koberec schne približne 4 – 6 hodín v závislosti od poveternostných podmienok.

Ideálne pre alergikov

tepovaním s prostriedkami proti roztočom Kärcher Mitex odstránime až 99% roztočov a ich výlučkov vyvolávajúcich alergie. Prostriedky proti roztočom Kärcher Mitex pôsobia dlhodobo a ich aplikáciou Vás zbavíme roztočov minimálne na obdobie 6 – 9 mesiacov.

Pri práci používame vysokokvalitné tepovacie prístroje značky Karcher.